Konference, semináře

Je možné skloubit historické budovy a udržitelnost?

Historické budovy v centrech měst, jejich rekonstrukce a udržitelnost. Je možné tato témata skloubit? Je možné brát ohled na zachování historické hodnoty budov a zároveň dosáhnout energetické účinnosti a udržitelnosti? Lze na historických budovách instalovat moderní technologie, nebo je to z důvodu designových omezení a předpisů pro ochranu památek příliš velká výzva?

Seminář představí základní pojmy spojené s udržitelností historických budov a praktické příklady z praxe v ČR i zahraničí. Podíváme se na komplexnost renovací historických budov a důležitost spolupráce odborníků z různých oborů tak, aby byla zohledněna estetičnost, historická hodnota i technicky vhodné řešení. Budeme mluvit o potížích při povolování či domluvě s investory, a jak je překonat.

Akce bude trvat 2 hodiny a bude vedena interaktivní formou. Můžete se přihlásit i v případě, že se vám nehodí termín: záznam semináře vám zašleme a budete se na něj moci podívat později.

Seminářem provází

Václav Pavlík, architekt, vedoucí týmu a BIM specialista ve studiu Masak&Partner.
Jan Smejkal, senior partner v architektonickém studiu Ofstone.
Jan Strecker, konzultant udržitelnosti, Rethink Architecture.

Akce je ohodnocena 0,5 body v celoživotním vzdělávání ČKA. Seminář spolupořádají Česká komora architektů a Rethink Architecture Institute a je součástí projektu LIFE ClimArchiBase.

Cena

  • 700 Kč základní cena
  • 500 Kč cena pro autorizované členy/ky ČKA, architekty/tky do 29 let, rodiče na mateřské či rodičovské dovolené a studenty/ky

Zdroj: Rethink Architecture