Konference, semináře

CAMP přivítá v září světové architekty

Po letní pauze se do Centra architektury a městského plánování (CAMP) v Praze vrací přednáškový cyklus se zajímavými osobnostmi ze světa architektury zvaný Urban Talks. V září se v rámci něho představí hned několik významných architektů. Ze švédského studia Mandaworks, které realizuje své urbanistické plány po celém světě, přijede 9. září přednášet Martin Arfalk. Slavný architekt Winy Maas z rotterdamského studia MVRDV vystoupí v CAMPU 13. září a představí plánovaný projekt zdravotnického a ubytovacího zařízení Relax Rezidence na Praze 5. Poslední zářijový den se s veřejností setká britský popularizátor architektury Peter Murray, spolu s architekty z Foster and Partners a Zaha Hadid Architects.

Progresivní studio Mandaworks založené ve Stockholmu v roce 2010 se může chlubit působivým portfoliem projektů veřejných prostranství, krajinné architektury a urbanistických studií ze Švédska i zahraničí. Mají za sebou realizace v Hong Kongu, Torontu nebo Helsinkách a v soutěži o novou podobu Vítězného náměstí v Dejvicích obsadili se svým návrhem druhé místo.

Známý architekt Winy Maas v roce 1993 spoluzaložil rotterdamské studio MVRDV, které stojí za realizací budov, jakými jsou například centrála norské banky DNB, slavná tržnice v Rotterdamu nebo futuristická knihovna Tianjin Binhai v Číně. Hlavní město navštíví kvůli připravovanému projektu zdravotnického a ubytovacího zařízení Relax Rezidence, které má stát na místě bývalého nemocničního areálu SANOPZ v ulici Na Cihlářce na Praze 5. Součástí areálu Relax Rezidence bude 39 bytů, nová klinika a rehabilitační centrum, lékárna, podzemní garáže, ale i kavárna s letní terasou.

Peter Murray vystudoval architekturu v Bristolu a Londýně, ale spíše než praxi se celý život věnuje psaní o architektuře a designu. Založil magazín Blueprint, London Festival of Architecture, dnes významnou každoroční událost v kulturním životě britského hlavního města, a také galerii New London Architecture, která sloužila do jisté míry jako předobraz CAMPU. Po jeho přednášce o rozvoji Londýna bude následovat diskuse s architekty z Foster and Partners a Zaha Hadid Architects.

Vstup na všechny přednášky Urban Talks je zdarma, je ale nutné si vstupenky rezervovat v síti GoOut. Živý přenos ze všech akcí je možné sledovat na Facebooku CAMPU nebo později ze záznamu na Youtube kanálu centra architektury. Podzimní přednášky Urban Talks probíhají ve spolupráci s vysokou školou ARCHIP, společností KKCG, Britským velvyslanectvím v Praze a časopisem Architekt+.

tisková zpráva