Konference, semináře

95. Betonářské odpoledne – Palác Národní v Praze 1

Česká betonářská zve na 95. Betonářské odpoledne na téma Palác Národní v Praze 1. Přednáška se bude konat v úterý 23. května 2017 na Stavební fakultě ČVUT v Praze 6, v posluchárně C 215. Začátek je v 17 hodin.

Projekt Paláce Národní zahrnuje rekonstrukci domu s dvorními křídly v Mikulandské 135/7 s dostavbou příčného křídla a novostavbu v sousední proluce na rohu s Národní třídou. Záměrem je vytvořit kancelářský dům s obchody, kavárnami či restauracemi. Domem bude procházet pasáž, která spojí Národní a Mikulandskou ulici. Ve vnitřním dvoře vznikne odpočinková zóna se vzrostlým stromem a zelení, kavárnami a restauracemi. V horních patrech budou kanceláře. Palác Národní bude prosklený a po jeho obvodu se potáhnou terasy se zelení.

Nová budova je 32 metrů vysoká. Pro obchody a restaurace je vyčleněno 2655 m² pro ateliéry a a kanceláře 7655 m². Sousední barokní Schönkirchovský palác v Mikulandské ulici prochází náročnou rekonstrukcí. Dům je rekonstruován s důrazem na jeho nejhodnotnější barokní fázi. Cenné řemeslné prvky jsou restaurovány. V podkroví dominuje impozantní trámový krov, v dalších podlažích jsou akcentovány původní prvky nebo do nich naopak razantně vstupují současné materiály – beton a sklo.

Program
1. Projekt, realizace stavby – Ing. Jiří Václavů, Fiala a Němec, s. r. o.
2. Výroba – Ing. Miroslav Mrázek, Terracon, a. s.
3. Speciální betony pro Palác Národní – Ing. Kristýna Vinklerová, Ing. Robert Coufal, Ph.D., TBG Metrostav, s. r. o.
4. Schönkirchovský palác – Martin Soukup, Hinton, a. s.
5. Diskuse

Účast je pro registrovné zájemce zdarma. Další informace a přihlašovací rpfmulář najdete zde.
mi podle podkladů pořadatele