Aktuality

Fashion Arena Prague Outlet zavlažuje zeleň dešťovou vodou

Rostoucí povědomí o nutnosti udržitelného rozvoje a snížení ekologické stopy se projevuje ve způsobu, jakým firmy hospodaří s přírodními zdroji.  Pozitivním příkladem je Fashion Arena Prague Outlet, která se může pochlubit dalším realizovaným projektem z oblasti udržitelného rozvoje. Outletové centrum nově využívá retenční nádrže na shromažďování dešťové vody, z níž bude celoročně zavlažovat zeleně. Fashion Arena tím přispívá k ochraně vodních zdrojů a současně si připomíná Světový den životního prostředí, který letos připadá na 5. června.

S kapacitou 400 kubických metrů podzemní retenční nádrž efektivně shromažďuje šedou vodu z dešťových srážek, která je následně využívána pro závlahu travnatých ploch a zelené střechy outletového centra. Projekt navíc zahrnuje přípravu na využití vody pro splachování toalet, což by mělo v budoucnu přispět k dalšímu snížení ekologické stopy. Použitá voda prochází moderními filtračními procesy, včetně UV záření a pískové filtrace, což zajišťuje její vysokou kvalitu a širokou využitelnost. 

„Kompletní energetická samostatnost outletového centra je naší dlouhodobou prioritou. Retenční nádrže jsou dalším přirozeným krokem na cestě k maximální udržitelnosti přírodních zdrojů.“ uvedla Lenka Čapková, ředitelka outletového centra Fashion Arena Prague Outlet.

Retenční nádrž na zachycování dešťové vody není jediným udržitelným projektem Fashion Arény. Centrum dále disponuje také zelenou střechou, která slouží jako tepelná izolace a pomáhá k nižší produkci CO2. Mezi další velké projekty patří vlastní včelí úly, zbudování kompostéru nebo právě probíhající instalace vlastní fotovoltaiky. Budova tak dosahuje nejvyššího hodnocení v mezinárodním hodnocení BREEAM. Tato certifikace garantuje udržitelnější prostředí v budovách a dokládá plnění závazku chránit přírodní zdroje.

Fashion Arena Prague Outlet