Přednášky, exkurze

Přednáška Jürga Conzetta a komentovaná prohlídka výstavy

Milí příznivci architektury a umění,
zveme Vás na poslední podzimní přednášku o architektuře, na které v prosinci vystoupí švýcarský specialista na návrhy atypických mostů Jürg Conzett a na komentovanou prohlídku výstavy Denisy Václavové a Krištofa Kintery s názvem So sorry for being me v galerii Prostora.

CYKLUS PŘEDNÁŠEK O ARCHITEKTUŘE

JÜRG CONZETT
Projekty do Alp
KDY: čtvrtek 7/12 2023 19.30
KDE: Kino Světozor – Vodičkova 791, Praha 2

Prosincová přednáška o architektuře představí specialistu na navrhování mostů a lávek, švýcarského statika Jürga Conzetta.

Jürg Conzett (*1956) je docent základů a fyziky na technické škole ve švýcarském Churu (TW Chur) a spoluvede renomovanou inženýrskou kancelář Conzett Bronzini Partner AG. Kancelář Jürga Conzetta spolupracuje s předními architekty při řešení konstrukcí staveb a jejich cílem jsou inovativní řešení. Ve spolupráci s Peterem Zumthorem se podíleli na návrhu švýcarského pavilon pro EXPO 2000 a na mostě v Murau s ateliérem Meili & Peter. Jürg Conzett spolu s Valeriem Olgiatim přestavěl temně rudý Dům pro hudebníka Linarda Bardilla i tzv. Žlutý dům. Soceňovaným architektem Andreou Deplazes realizoval přestavbu rodinného Domu Meuli, jehož ostré nároží bylo proměněno do pětihranné obytné betonové věže. Kombinací materiálů nebo neobvyklými konstrukcemi docilují větší nosnosti, delších rozponů a úspory materiálů. K jejich dílům patří např. dřevěná lávka Traversiner Steglávka Sunransuns ve Viamale aj. Důležitým aspektem tvorby Jürga Conzetta je téma památkové péče a péče o stavební prostředí. Jeho poslední projekt – obnova Gasometru v Schlierenu byl nominován na cenu Building award 2023.

Přednáška proběhne v  angličtině

Vstupenky na přednášku v prodeji ZDE. 
www.kruh.info 

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA VÝSTAVY V GALERII PROSTORA

DENISA VÁCLAVOVÁ & KRIŠTOF KINTERA
So sorry for being me
KDY:  st 22. 11. 2023 od 17.30
KDE: Galerie PROSTORA, Blanická 845/9, 120 00 Vinohrady, 1. patro

V rámci nové výstavy So sorry for being me v galerii Prostora můžete vidět výběr oblíbených děl kurátorky Denisy Václavové a výtvarníka Krištofa Kintery. Výstava neukazuje jejich vlastní díla, ale obrazy jiných, převážně současných umělců, které Krištof a Denisa sami vlastní.

Instalace v Galerii Prostora představuje nejmladší generaci české scény (např. Dávid Čerťanský, Ester Knapová, Samuel Kollárik, Kateřina Ondrušková), střední generaci a vrstevníky autorů (David Böhm a Jiří Franta, Zbyněk Baladrán, Lukáš Jasanský a Martin Polák, Ondřej Přibyl, Jiří Petrbok, Jan Šerých), ale i např. dílo od Milana Knížáka nebo Miroslava Tichého. Zastoupeným zahraničním vystavujícím je David Shrigley a jeho dílo So Sorry For Being Me dalo název celé výstavě. Galerii poznáte i podle díla Armena Eloyana z Arménie na fasádě domu v Blanické ulici, kde sídlí Prostora.

Výstava 27/9 – 15/12 2023
středa–pátek 14–17:30

Komentovaná prohlídka se zakladatelkou galerie Marcelou Steinbachovou se uskuteční ve středu 22. 11. od 17:30.

FB UDÁLOST
www.prostora.org